1.12 (piątek)

Rozpoczęcie Jarmarku.

Godz. 18:00 Uroczyste rozświetlenie choinki

Wraz z Prezydentem Miasta Panem Michałem Zaleskim zapraszamy na uroczyste rozświetlenie choinki „Nowości” oraz wszystkich bożonarodzeniowych iluminacji w mieście. Tuż po tym wydarzeniu rozpoczniemy Wielką Świąteczną Paradę – bajkowe postaci w towarzystwie szczudlarzy i połykaczy ognia zaprowadzą nas pod scenę, gdzie Młodzieżowy Teatr Muzyczny „Mała Rewia” wprowadzi nas w cudowny zimowy czas. W ten sposób rozpoczniemy wspólne odliczanie do Świąt

Godz. 18:30 Koncert Rafała Zwierzaka Zielińskiego znakomitego toruńskiego wokalisty, gitarzysty i aranżera – występ z Joanną Wojnowską

 

2.12 (sobota)

Godz. 10:00 – 14:00 Odwiedziny Św. Mikołaja

Wszystkich najmłodszych zapraszamy do sesji zdjęciowych ze Św. Mikołajem! Dodatkowo zachęcamy do przekazywania listów i kartek ze świątecznymi marzeniami skierowanymi do Św. Mikołaja.

Godz. 16:30 Występ Zespołu Tanecznego MIX

3.12 (niedziela) Półmaraton Św. Mikołajów

To bieg organizowany dla najmłodszych. Dzieci w wieku od 3 do 16 lat będą ścigać się na dystansach od 60 – 1000 m. Bieg odbędzie się na głównej ulicy Toruńskiej Starówki, a na mecie uczestnicy spotkają się ze Świętym Mikołajem, który przyleci do nas prosto z Laponii.

Godz. 10:00 Rozgrzewka

Rozgrzewkę przed biegiem poprowadzi Artur Cieciórski – dobrze wszystkim znany mistrz tańca i zwycięzca programu You Can Dance – po prostu tańcz.

Godz. 15:00 Bożourodzinowa Barbershopka

Jasełka w nowoczesnym wydaniu prezentowane przez ekipę Barbejro Barber Shop i przyjaciół. Pokaz strzyżenia brody, konkursy z nagrodami, występy muzyczne.

Godz. 17:00 Koncert Asi Czajkowskiej Zoń

Znanej toruńskiej wokalistki, laureatki I miejsca 40stego. Międzynarodowego Spotkania Wokalistów Jazzowych.

Godz. 18:00 Koncert Rafała Zwierzaka Zielińskiego – występ z Joanną Wojnowską

znakomitego toruńskiego wokalisty, gitarzysty i aranżera

5.12 (wtorek)

godz. 16:00

Kolędowanie z dziećmi ze Stowarzyszenia Oratorium organizowane przez studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

9.12 (sobota) Miasteczko Bezpieczeństwa

Godz. 12:00

Przy pomocy toruńskiej Straży Pożarnej, Straży Miejskiej oraz firmy AZ Bezpieczeństwo Arkadiusz Piętak pragniemy zorganizować wydarzenie, w którym postaramy się zwrócić szczególną uwagę na niebezpieczeństwa jakie mogą spotkać nas każdego dnia.

Każdy z uczestników będzie mógł skorzystać z takich symulatorów jak :

– Symulator zadymienia

– Symulator dachowania

– Symulator zderzeń

– Narko i alko gogle

W tym dniu zapraszamy również na pokazy i naukę pierwszej pomocy oraz do namiotu „112” promującego nr alarmowy.

 

10.12 (niedziela)

Godz. 16:00 Anieli Grają

Występ chóru Sunday Worship, zespołu który powstał z potrzeby serc chcących jak najpełniej wykorzystać talenty otrzymane od Boga.

 

16.12 (sobota)

 

Godz. 17:00 Warsztaty taneczne z grupą Urban Dance School.

Urban Dance School to nowoczesna szkoła tańca, której motto to uczyć, bawić i pasjonować. Przyjdźcie i zobaczcie jak roztańczony jest Toruń!

Godz. 17:30  Świąteczna Charytatywna Licytacja Mikołajów

Godz. 18:00  Koncert zespołu Manchester (Rynek Staromiejski)

Toruńska grupa rozgrzeje publiczność swoim brit-popowym brzmieniem zabierając nas w podróż w rytmie swoich największych przebojów.

 

17.12 (niedziela)

Godz. 13:00 Vege Święta

Pokaz kulinarny Filipa Malinowskiego, który odpowie nam na pytanie – „Czy możemy przygotować Wigilię nie krzywdząc ryb?”

Godz. 16:00 Przyprowadzenie na scenę Mikołaja z ul. Strumykowej

Godz. 17:00 „Gra warta piernika, czyli Maurycy i Kolędnicy”

Spektakl Toruńskiego Teatru Muzycznego. Pogodna bożonarodzeniowa historia właściciela sklepu z tradycyjnymi piernikami, który kiepsko odnajduje się w świecie, gdzie miarą szczęścia staje się zysk. Ciepła pełna przekornego humoru muzyczna opowieść o sile dobrych uczynków i wiary w wigilijny cud.

 

22.12 (piątek)

Godz. 16:00 Miejska Wigilia Plenerowa (Rynek Nowomiejski)

Wspólne świętowanie mieszkańców Torunia przy Szopce Bożonarodzeniowej na Rynku Nowomiejskim. Jedną z tegorocznych atrakcji będzie pokaz rzeźbienia w lodzie, którego tematem będzie postać Św. Mikołaja trzymającego herb Torunia. Na godzinę 16:30 zaplanowano koncert w wykonaniu Aleksandr Szwed & The CzadMakres.

23.12 (sobota)

Godz. 18:00 Świąteczne granie z DJem Rocco

Rafał Jasiński ma za sobą popularną audycję radiową, setki zagranych imprez w Polsce, a nawet epizod we francuskim Saint Tropez!
Niesamowita osobowość, człowiek posiadających jedną z najlepszych selekcji muzycznych w Polsce. To właśnie on zadba, żebyśmy w ostatnie dni świątecznych przygotowań weszli tanecznym krokiem.