29.11. (piątek) – Po raz pierwszy, po raz drugi, po raz… trzeci! Zaczynamy!

16:00 – 18:00

„Ludzie listy piszą…” – zasługujemy na urokliwy obraz Świąt Bożego Narodzenia, potrzebujemy też chwili, żeby się wzruszyć. Zapraszamy do plenerowego kina na jedną z najbardziej świątecznych produkcji filmowych – „Listy do M.”.

 

18:40 – 19:10

Rozgrzewająca muzyka na żywo wprost ze sceny głównej Jarmarku, a w tle – wspierające gorącą atmosferę ognisko. Jemy na słodko, czy może wytrawnie? Kiełbaski i pianki – dla każdego coś pysznego. A w trakcie ogniska…

 

19:30 – 21:30

…pełen muzycznego talentu występ. Na naszej scenie pojawi się Mikołaj Macioszczyk – uczestnik popularnego programu telewizyjnego The Voice of Poland. Pokaz głosu na żywo? Jak najbardziej pożądany.

 

30.11. (sobota) Biegnie, biegnie… Mikołajek –Najmłodsi w roli głównej

10:00

Każdy zna historię czewonego kubraczka… Ale zaraz, to nie ta bajka! Witamy najsłynniejszy symbol Bożego Narodzenia – Świętego Mikołaja. Czekają na Niego nie tylko dzieci, bo w końcu nie każdy z dorosłych miał już tę przyjemność. Warto zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie – nie wiadomo przecież, czy Święty za rok będzie miał czas na wizytę w Toruniu

 

10:15

W tę sobotę bohaterów będzie więcej! Zapraszamy wszystkich na niepowtarzalny występ przedszkolaków ze „Skrzata”. Zadbają oni, żeby biorący udział w Biegu Mikołajków koledzy i koleżanki odpowiednio przygotowali się do rywalizacji. Uwaga, uwaga! Panie i Panowie! Zaczynamy rozgrzewkę!

 

10:35

Do biegu, gotowi, START! Zaczynamy Bieg Mikołajków!

 

14:00 – 16:00

Co ma piernik do Torunia? Zdecydowanie bardzo dużo! To właśnie tutaj spotkacie tradycyjne toruńskie piernikowe wyroby. W czasie tegorocznemu Jarmarku uchylamy rąbka tajemnicy podczas warsztatów lepienia piernika. Ale to nie wszystko – będziecie mieli okazję wysłuchać opowieści o bożonarodzeniowych tradycjach wypieku, obejrzeć teatralną wersję legendy o piernikarzu i Katarzynie – jego córce oraz posłuchać fragmentów baśni o toruńskich pierniczkach. A to wszystko dlatego, bo pierników nigdy za wiele!

 

16:10-17:10

Stowarzyszenie im. Każdego Człowieka „Wędka” zaprasza na godzinę wyjątkowych konkursów. Zapraszamy i my, a Wy – zaproście swoich bliskich i znajomych. Pamiętajcie – w grupie siła!

 

17:20 – 17:35

W podziękowaniu za wyjatkowo spędzoną poprzednią godzinę „Wędka” zarzuci przynętę! A będzie nią przedstawienie, którego nie zapomnicie przez kolejny rok!

 

17:40 – 17:55

Czy są tu jakieś dobre duszyczki? Wiemy, że tak! Przedświąteczny czas to również ten, w którym z jeszcze większą radością w sercu niesiemy innym pomoc. Wie o tym także Święty Mikołaj, który poprowadzi charytatywną licytację. Bierzcie w niej udział i pomóżcie Mikołajowi spełnić wszystkie świąteczne marzenia.

 

18:00 – 19:00

Czym byłoby Boże Narodzenie bez anielskich głosów? Myślimy tu oczywiście o tych, którzy niejednokrotnie zachwycają nas swoim muzycznym talentem i wykonaniem świątecznych piosenek. Dajmy się ponieść muzyce – przez Państwem Chór Świąteczny „Cantate Domino”!

 

19:10 – 19:40

Artystów nigdy dość! Kochamy kulturę, talenty i zaangażowaną, pełną podziwu publiczność. Dlatego na naszą scenę zapraszamy kilkakrotnie – „Wędka” ponownie zarzuca na Was przynętę!

 

19:50 – 20:10

Ileż dobra jest w każdym człowieku! Cieszymy się, że jesteście z nami i że razem angażujemy się w szczytne cele. Mikołaj nalega – worek prezentów pęka w szwach, licytujmy!

 

20:30 – 21:00

Emocje podczas licytacji wzięły górę! Oczywiście – te pozytywne. Nie pozwolimy, żeby energia uszła wraz z temperaturą – dalej rozgrzewamy Jarmark – powitajcie zespół „Poblo”!

 

21:05 – 21:20

Święty Mikołaj szepnął nam na ucho, że uczestnicy Jarmarku angażują się w pomoc bardziej, niż się spodziewaliśmy. Dlatego ponownie – aukcja Świętego Mikołaja! Ale uwaga – nasz Gość w czerwonym stroju nie jest jej przedmiotem

 

21:30-22:30

I uwaga… to nie nasze ostatnie słowo – o kontunuację wyjatkowej atmosfery ponownie zadba zespół „Poblo”. Gwarantujemy jedno – gorące rytmy w listopadowy chłody wieczór!

 

1.12. (niedziela) Biegną, biegną… Mikołaje– Dorośli biorą przykład z Dzieci

12:00 – 13:00

Mikołajów przystępujących do biegu będzie tak wielu, że chcąc powiedzieć „poznaj ich wszystkich” to jakby skazać Was na miesiące spędzone na toruńskiej starówce. Oczywiście, warto, ale w grudniu mamy inne zajęcia – bawimy się wspólnie na Jarmarku! Zaczynamy w samo południe – zachęcamy do kibicowania, naszym Mikołajom przyda się wsparcie.

 

13:30

Szlachetny czas, to i paczka musi być Szlachetna. A nie ma nic bardziej szlachetnego, niż prezenty od serca. W pierwszą niedzielę grudnia ponownie robimy coś dobrego – wspólnie kompletujemy Szlachetną Paczkę.Wszystko zależy od Was, ale wiemy, że możecie zdziałać cuda! Przynieście wszystko, czym chcecie podzielić się z tymi, którzy naprawdę tej pomocy potrzebują! Bo kiedy, jak nie przed Bożym Narodzeniem?

 

14:00

Kochacie się śmiać? To pytanie retoryczne. Specjalnie dla Was ogromna porcja śmiechu – zapraszamy na stand up. A że jesteśmy w Toruniu, to będzie on miał iście rycerski charakter!

 

15:00

Pamiętacie, jak wesoło jest w cyrku? Akrobacje, żarty – to wszystko tworzy pełną radości całość. Dlatego u nas – namiastka tego, co w prawdziwy cyrku można spotkać. Zapraszamy na warsztaty cyrkowe ze Śnieżynką. Najmłodsi mile widziani!:)

 

15:45 – 17:00

Do końca dnia zostajemy w cyrkowym klimacie. A jak cyrk, to i żonglerka – przed Państwem pokaz! Zaraz po nim będziecie mieli okazję wziąć udział w warsztatach akrobatyki powietrznej na kole. Później profesjonaliści wykonają dla Was pokaz – pełen wyjątkowych figur i gracji. „Aerial hoop” gości na Jarmarku po raz pierwszy i oby nie ostatni!

 

17:15 – 18:15

„Małą Rewię” pamiętamy z wyjątkowych występów podczas zeszłorocznego Jarmarku. Okazało się, że „Mała Rewia” jest Wielka, a ich serca i pasja – jeszcze większe. W tym roku również postanowili dołożyć do Jarmarku swoją cegiełkę. Witamy artystów!

 

18:15 – 18:30
Zapraszamy wszystkich gorąco na świąteczny występ zespołu szkół muzycznych im. Karola Szymanowskiego.

 

6.12. (piątek)- MIKOŁAJKI

13:00 – 21:00

Czy tą ciuchcią odjeżdża już Święty Mikołaj? Z pewnością nie! Świąteczna Ciuchcia zabierze Was w podróż po świątecznym jarmarkowym świecie. Wsiadajcie śmiało! Do dyspozycji do późnego wieczora!

16:00

Imieniny Świętego Mikołaja trzeba obchodzić wyjątkowo. Zwłaszcza, jeśli Mikołaj jest gościem naszego Jarmarku. Dlatego szybko pędzimy w odwiedziny. Czeka on na nas przy głównej scenie, a tam pomaga w pisaniu listów do… samego siebie Później zabiera je ze sobą, żeby jak najszybciej spełnić nasze marzenia, a my wskakujemy do Świątecznej Ciuchci i zwiedzamy nią Magiczną Starówkę..

 

17:00

Święty Mikołaj kocha uszczęśliwiać dzieci. To jego praca i pasja. W dniu swoich imienin nie mógł postąpić inaczej, jak sprawić milusińskim radość i zorganizować kilka konkursów, oczywiście z nagrodami 😊 Jakich konkurencji możecie się spodziewać? Na pewno będziemy stroić choinki, malować twarze i… bawić się z „Disko Misiami”.

 

18:00

Pomocnicy Świętego Mikołaja również angażują się w dniu imienin ich szefa 😊 Wystąpią przez Wami w wyjątkowym pokazie! Uwaga – będzie naprawdę gorąco! Czas na fire show!

 

19:00

Najwięcej pracy przed Świętami ma właśnie Święty Mikołaj, dlatego wcześnie kładzie się spać, aby regenerować swoje siły. O 19:00 oficjalnie zamyka swoją imieninową imprezę, zabiera ze sobą wszystkie napisane do niego listy i zapowiada – to nie koniec spotkań z nim! Widzimy się już za tydzień, podczas wyjątkowej Parady i zaprasza na pokaz filmowy! Do godziny 20:00 spędzimy czas w towarzystwie myszki Miki.

 

7.12. (sobota) POKAZY

12:00

Czy wszyscy zdążyli pstryknąć sobie fotkę z naszym gościem specjalnym? Jeśli nie – nie martwcie się! Nasz Mikołaj specjalnie dla Was zagląda ponownie, tym razem na zdjęciową ściankę.
A zaraz po sesji fotograficznej… coś dla podniebienia! Zaczynamy dzień pokazów! I pamiętajcie – to wszystko jest na pokaz! 😊

 

14:00 – 14:45

Zaczynamy od pokazu barmańskiego. Wiemy doskonale, że profesjonalni barmani potrafią zdziałać cuda. Tak będzie i tym razem! Kątem ucha słyszeliśmy, że przewidziane jest coś specjalnego – elementy „working flair”.

 

15:00 – 15:45

Chwilę dłużej zatrzymujemy się „przy barze”. Kolejne warsztaty poprowadzi profesjonalny sommelier. Warsztaty odbędą się pod intrygującym hasłem – Nowy Świat kontra Stary świat. Jakieś pomysły?

 

16:00 – 16:45

Barmaństwo to sztuka, kolejna sztuka to kulinaria. Łączymy jedno i drugie – przez Wami pokaz barmański z elementami kuchni molekularnej. Będzie zaskakująco!

 

17:30

Od kuchni molekularnej przechodzimy do tradycyjnych śpiewów polskich kolęd. Zapraszamy na scenę zespół „4CHRIST” oraz zespół szkół muzycznych im. Karola Szymanowskiego.

 

19:00 – 20:00

Przedświąteczny czas to ten, w którym wszyscy śpiewamy chętniej, a ciepło w sercu wywołują usłyszane w radio świąteczne piosenki. Na naszej scenie – muzyczne świąteczne występy na żywo. Piękne wokale i wyjątkowa muzyka–witamy gwiazdy: Sarę Pach i Dzieci ze studia Artystycznego Sara Pach&Szulc.

 

8.12. (niedziela) Wielka Parada

16:30

Zaczynamy Wielką Paradę! Wszyscy, wspólnie przejdziemy przez piękny Stary Rynek, po to, aby sprawić, że świąteczna atmosfera stanie się jeszcze bardziej wyjątkowa. Finał Wielkiej Parady będzie miał miejsce oczywiście na głównej scenie. Ale to nie wszystko – Parada będzie miała swoich „prowadzących”. Na czele orszaku spotkacie Świąteczną Ciuchcię, Świętego Mikołaja oraz szczudlarzy z fire show.

 

17:00

Święty Mikołaj uwielbia odwiedzać nasz Jarmark, dlatego ponownie pojawi się na naszej scenie. To czas i miejsce na piękne podziękowania i wspaniałe świąteczne życzenia.

 

17:20 – … kto wie? 😊

My również dziękujemy Świętemu Mikołajowi za spędzony razem czas. Specjalnie dla niego po raz kolejny Jarmark uświetnią swoimi występami zespół „Mała Rewia” (17:20) oraz „Disko Misie” (18:30). O 19:00 zaś po raz pierwszy na jarmarkowej scenie zagra dla nas zespół „Big Joe Cover Band”.

 

13.12. (piątek) POKAZY

16:00 – 17:45

„Ubaw po pachy i to za darmola.” – każdy fan Mańka zna ten tekst 😀 I tutaj wszystko się zgadza – gwarantujemy ubaw po pachy – wpadajcie na „Epokę Lodowcową”!

 

18:00 – 20:00

Naszą scenę rozgrzewa do czerwoności muzyka na żywo! Tak, tak, dobrze słyszycie – to Mikołaj Macioszczyk! Znacie go dobrze z programu The voice of Poland. Zapraszamy do nas – atrakcji dookoła co nie miara, a nasi wystawcy służą dobrą radą i swoim towarzystwem każdego dnia! Święta coraz bliżej – bawmy się!:)

 

14.12. (sobota) Prezenty czas rozdać!

09:00

Od samego rana starujemy z zapisami uczestników do wzięcia udziału w zawodach sztafetowych. Przecież sport to zdrowie, a sztafeta – sport zespołowy – to idealne połączenie aktywności i współpracy. Nic dodać, nic ująć! Zwłaszcza, że zawodnikami są rodzice z dziećmi! Kto podniesie rękawicę?

 

11:00 – 19:00

Ah! Nasi zawodnicy nie zawodzą! Sztafeta skupia uwagę wszystkich – nie tylko uczestników Jarmarku, ale i zabieganych mieszkańców Torunia. Można się było tego spodziewać, w końcu nie codziennie rodzice i dzieci wspólnie pokonują sztafetowy tor. Kibicujcie!

 

15:00

A dla tych, którym nie w smak sport, dedykujemy kilka konkursów, w których również poczują smak zwycięstwa. Wszystkie dzieci zapraszamy do udziału!

 

17:00

PUK, PUK!
– Kto tam?
– To ja!
– Jakie „ja”?
– Święty Mikołaj!

 

17:20 – 17:50

A zaraz po Świętym – anioły! Chór Świąteczny „Cantante Domino” rozsyła w świat anielskie dźwięki.

 

18:00 – 18:45

„Mała Rewia” – zachwycająca, wyjątkowa, pełna energii, a co najważniejsze – nasza! Toruńska grupa artystyczna zachwyca po raz kolejny! Czapki z głów!

 

19:00 – 19:20

A teraz… czas na zabawę! Zapraszamy na taneczny występ „Urban dance”.
Będzie naprawdę wyjątkowo!

 

20:00 – 22:00

Czy to znów Poblo? Tak! Będzie naprawdę oszałamiająco!

 

15.12. (niedziela) Gramy w… Święta!

13:00 – 13:50

Kto powiedział, że nie przygotuje samych wegetariańskich potraw na Boże Narodzenie? Na pewno nie nasz kucharz Filip Malinowski, którzy pokaże Wam, że Wasz stół w Święta może być bezmięsny nie tylko w Wigilię.

 

14:00

Warsztaty cyrkowe wzbudziły Wasze zainteresowanie, dlatego zapraszamy Was ponownie w ten klimat. Jarmark codziennie oferuje Wam coś nowego, tak jest i tym razem. Przed Wami warsztaty kuglarskie.

 

16:00

Gość w czerwonym kubraku nie może się z nami rozstać!

 

16:30

Muzyki nigdy dość. Poprawia nastrój, wywołuje uśmiech, sprawia, że chce nam się tańczyć. Zaczynamy więc program muzyczno-taneczny, a wystąpią w nim:

  • Chór „Na chwałę Pana”
  • Występ taneczny zespołu „Something New”
  • Kolędy w wykonaniu zespołu „4CHRIST”
  • Występ zespołu szkół muzycznych im. Karola Szymanowskiego

 

17:30 – 20:00

Kubańskie rytmy? Zdecydowanie jesteśmy na tak! Zapraszamy na koncert „W kubańskim stylu”.

 

20.12. (piątek)

18:00 – 20:00

Czy Toruń zamarza? Z pewnością nie! Czy zamienia się w Krainę Lodu? Nie, ale przenosimy się tam razem z Wami – kino plenerowe, a w nim „Frozen”! Zaśpiewajmy razem „Mam tę moc… mam tę moooc…!”

 

21.12. (sobota) Nasz Mikołaj – ostatnia wizyta przed Bożym Narodzeniem

18:00

Wszyscy mają świąteczne drzewka? Jeśli nie – nic straconego. To ostatnie rozdanie żywych, pachnących choinek. Wystarczy dzielnie licytować, oczywiście na słuszny cel. A jeśli w domu jest już choinka – kto powiedział, że nie można mieć dwóch?:)

 

19:00

U nas wszystko… Radio Gra! 😀 Mamy zacne towarzystwo!

 

22.12. (niedziela)

10:00

To ostatnia niedziela… Ale nie ma tu miejsca na smutki, z każdym dniem jesteśmy coraz bardziej szczęśliwi – w końcu za chwilę te długo wyczekiwanie Święta. To ostatnie chwile na szybkie przedświąteczne zakupy, możnaby rzecz last minute! A skoro tak, to czas na promocje! Zaglądajcie na nasze stoiska, czekają tam na Was zniżki nawet do 50%!